Do domu

Poprzedni odcinek

Pomni przepowiedni pogodowych, staramy się cały nasz wypoczynkowy dobytek trzymać w kupie, aby jak co, zgarnąć wszystko pod de pache i biec dosamochodu.  Jak na razie, więcej obłoczków niż słońca, ale jak już słoneczko wychodzi, to praży równo.  W oddali słychać jakieś niby pomruki grzmotów z piorunami, ale wygląda na to, że ciężkie, sine chmury idą na pełnym jeziorze wzdłuż brzegu na północ, dobre dziesięć mil od nas.  Dziś nie ma ani jednej żaglówki, ani żadnej innej jednostki pływającej.  Jest poniedziałek i ludziskom nie w głowie relaks, tylko trzeba zarabiać na codzienny hamburger. Jest prawie zupełnie pusto, łazi tylko jakiś profesjonalista ze sprzętem do wykrywania metali w nadziei znalezienia złotej fortuny zagubionej przez plażującego milionera. Na drugim końcu obiektu ktoś się rozłożył, a co jakiś czas przechodzą grupki spacerowiczów z butami w garści.

Łapczywie chwytamy te słoneczne chwile i nawet mimo sporych fal usiłujemy trochę popływać, ale koniec wakacji już wisi w powietrzu.

Wyjedziemy tak, aby w miarę możliwości jeszcze za dnia dotrzeć do domu.  Po drodze chcemy jeszcze coś przetrącić w Kalamazoo, gdzie w knajpie pod tytułem Cork and Clever (Korek i Tasak) daja śledzie w smietanie na przekąskę w bufecie, a także kawior. Będziemy zdążać na skróty po przekątnej i dalej bocznymi drogami, aby uniknąć popołudniowego ruchu na szosach.

Cóż, okazuje się, że ten lokal już się przeniósł gdzieś na drugi koniec miasta, a żadnej ze znanych chińskich przybytków już nie ma. Zatem stajemy w barze Old Chicago, a tam konsumujemy byle co, to jest kanapkę z rybą i jakąś chabaninę.

Cóż, wszystko musi się kiedyś skończyć, nawet tak krótki wakacyjny wyjazd jak ten. Do zobaczenia, jezioro Michigan.

IMG_20160913_133115955[1].jpg

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s